ZADZWOŃ JUŻ TERAZ 504 234 386

Alarmy


Bezpieczeństwo to jedna z najbardziej cenionych wartości w życiu człowieka.

Chcemy chronić siebie, swoich bliskich oraz nasze mienie.


Firma Monitoring24alarmy proponuje Państwu nowoczesne rozwiązania z zakresu SSW i N - instalacja oraz serwis - systemy alarmowe, w tym alarmy domowe, alarmy bezprzewodowe.

Naszym Klientom polecamy nowoczesne systemy alarmowe (alarmy domowe) z powiadomieniem na telefon  z wykorzystaniem modułów GSM, GPRS, co umożliwia zdalne sterowanie alarmem domowym oraz automatyką domową.

Na hasła internetowe alarmy Bytom, alarmy Katowice udzielamy rabatów.

Instalacja alarmów domowych zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa obiektu połączoną z komfortem zarządzania wieloma urządzeniami za pomocą nowoczesnego dotykowego panelu, którego menu może być dostosowane do indywidualnych preferencji użytkownika.

Oferujemy nowoczesne zestawy alarmowe, rozwiązania renomowanych producentów:

 

                                              https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSC3TuvXoOq-Kv5X-lD8bbh0LOgLwrhY-9Rlbo8mXylW3viklz1            

 

Nowoczesne centrale alarmowe, czujniki ruchu, detektory gwarantują kompleksową ochronę domu lub firmy, umożliwiają zdalną kontrolę systemu

z dowolnego miejsca za pomocą komputera lub telefonu komórkowego.

 

W swojej ofercie posiadamy systemy alarmowe, w których funkcja dozoru jest realizowana przez szereg czujników, detektorów, kontaktronów, chroniących wnętrze domu, jak też jego bezpośrednie otoczenie.

 

Polecamy alarmy przewodowe oraz alarmy bezprzewodowe, jak też kamery bezprzewodowe, które współpracują z systemami alarmowymi, korzystają one

z komunikacji GSM/GPRS materiał wideo jest nagrywany na kartę pamięci, dzięki czemu kamera nie musi

być podłączona do komputera lub rejestratora.

 

Dołączone oprogramowanie umożliwia podgląd nagranego materiału przez telefon komórkowy.


Nasza oferta zawiera nowoczesne rozwiązania na każdą kieszeń od małych i ekonomicznych systemów alarmowych,

po rozbudowane wielozadaniowe instalacje.


Zaawansowane możliwości nowoczesnych detektorów ruchu  pozwalają na eliminacje fałszywych sygnałów ostrzegawczych,   wywołanych przez zwierzęta domowe czy czynniki atmosferyczne.


Systemy alarmowe mogą podzielić budynek na kilka stref, gdzie część domu, w której aktualnie nie przebywamy jest aktywnie chroniona.


Alarmy domowe można zaprogramować zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.
W chwili wykrycia intruza na terenie naszej posesji informacja o włamaniu może dotrzeć do nas w postaci informacji wyświetlanej na ekranie telefonu, alarm może też być połączony z sygnałem dźwiękowym, co wystraszy potencjalnych złodziei.


Przy zastosowaniu modułu powiadomienia GPRS mogą też być powiadomione odpowiednie służby monitorujące budynek, co ułatwi ich schwytanie.

Najbardziej rozbudowane systemy alarmowe dzięki wielu nowoczesnym funkcjom mogą wykonywać zadania systemu inteligentnego domu.
Sterować oświetleniem, ogrzewaniem, bramą wjazdową, roletami, czy zraszaniem przydomowego trawnika.
Powyższymi funkcjami można sterować za pomocą odpowiednio skonfigurowanej centrali alarmowej również przebywając z dala od domu – poprzez telefon komórkowy lub internet.

 

Nieodzowną częścią nowoczesnych rozwiązań z zakresu SSWiN są czujniki ruchu, występują też  czujniki zbicia szyby, kontraktrony, detektory gazów, czujniki zalania.


Ze względu na zasadę działania czujniki ruchu można podzielić na trzy podstawowe grupy opisane poniżej.


Najczęściej stosowane w systemach alarmowych są czujniki PIR - z j. angielskiego Passive infrared detectors – czyli pasywne czujniki podczerwieni.

Zasada działania czujników PIR opiera się na wykrywaniu zmiany wielkości promieniowania cieplnego w zakresie podczerwieni. Sygnał elektryczny powstający w czujniki pirometrycznym jest analizowany przez specjalnie zaprojektowany w tym celu układ elektroniczny.

W czujnikach PIR stosuje się specjalne układy soczewek Fresnela, które formują wiązki promieniowania w kilku płaszczyznach. W bardziej rozbudowanych czujnikach stosuje się dwa , lub a cztery, a nawet kilka elementów piroelektrycznych.

Czujniki te posiadają jednak pewną wadę, polegającą na stosunkowo małym wykrywaniu ruchu przebiegającego równolegle do optyki czujnika.

Aby uniknąć  braku wykrycia ruchu w tej płaszczyźnie stosuje się soczewki posiadające nawet kilkadziesiąt wiązek obserwacyjnych.


Czujniki PIR są najbardziej efektywne gdy ruch odbywa się prostopadle do ich optyki.

Kolejnym rodzajem czujników ruchu są czujniki mikrofalowe tzw. MW.

Działają one na zasadzie podobnej jak radary czyli na zasadzie zjawiska Dopplera.
Czujniki MW wysyłają falę elektromagnetyczną, która po odbiciu od obiektu wraca do czujnika.
Jeśli obiekt na który natrafia wiązka porusza się następuje zmiana częstotliwości fali  odbitej od obiektu.
Mikrofalowe czujniki ruchu w przeciwieństwie do czujników PIR są najbardziej skuteczne kiedy ruch odbywa się w kierunku równoległym do czujnika.


Połączenie obydwu wcześniej wspomnianych elementów tworzy czujkę dualną w skrócie PIR+MW.
Integracja obu sposobów detekcji pozwala na połączenie zalet jak też ograniczenie ich wad oraz znaczne ograniczenie fałszywych alarmów.

Kolejnym rodzajem czujnika ruchu stosowanym w systemach alarmowych jest czujka ultradźwiękowa.
Jej działanie jest nieco zbliżone do czujek mikrofalowych ale wykorzystują one fale akustyczne – reagują na ruch powietrza.
Ich wadą jest wrażliwość na szybkie zmiany przepływu powietrza – np. przeciągi.

W celu realizacji usług, niniejsza strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij